PRVNÍCH 14 DNÍ SE ŠTĚNATY JE ZA NÁMI

A pohled do porodní bedny je stále stejný. Ti tři nenažranci se většinou cpou nebo oddechují  s plnými panděry. Řekla bych, že jim vůbec nevadí, že je jich tak málo. Dokáží postupně vyprázdnit všechny cecíky. A Coca nejraději kojí ležíc na zádech.

Štěňata vážím každý den a přibírají opravdu fofrem.

Kotrč – porodní váha  252 g.,  dnešní váha – 800 g

Kopřiva – prodní váha 281 g., dnešní váha – 588 g

Karotka – porodní váha 250 g., dnešní váha – 645 g

Čekám každým dnem, že začnou otevírat oči, ale zatím stále nic. Nemají zřejmě čas, když se musí neustále cpát.  Ale určité změny jsou na nich vidět. Mimo zvětšujících se bříšek  se jim začínají vybarvovat tváře a také se již objevují v srsti a na nohách tečky. A jsou pěkně chlupatí – jsem ráda, že nemusím tentokrát řešit, zda budou krátkosrstí nebo dlouhosrstí.

Vzhledem k tomu, že se mi poslední dny ozývají zájemci o štěňata, tak upozorňuji, že je možné se hlásit již pouze jako náhradníci. Pejsek i obě fenky jsou v současné době  předběžně zamluvení. Jestli bude některé štěně ještě volné uvidíme po návštěvách,  které budou po  4. týdnu života štěňat.

Jinak  zájemcům doporučuji zkusit štěstí v jiné chovatelské stanici. Zároveň radím  hlásit se co nejdříve  po krytí, případně po potvrzení březosti feny.  Tak budou mít zájemci co největší šanci vybrat si  své strakaté štěňátko.

U nás se pravděpodobně ještě letos  pokusíme o nakrytí fenky Fazolky, ale zatím není jasné kdy to bude a zda se krytí povede.  Předpokládáme, že by fenka mohla hárat v období březen – červen 2020.

Příspěvek byl publikován v rubrice NOVINKY, VRH K BONASA SORBUS. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.