VRH L BONASA SORBUS JE NA SVĚTĚ

Fazolka tentokrát rodila přesně podle „kalendáře březosti“ a to ve středu 3.6.2020. Již v úterý odpoledne začala být neklidná a obě jsme v noci vůbec nespaly.  Jen jsem doufala, že nás nečeká další bezesná noc, to bych už asi nezvládla. Naštěstí Fazolka ve středu ráno již začala vypadat, že už dlouho štěňata v břiše nosit nebude. Měla jsem velkou radost, že porod bude probíhat během dne.

První štěně se narodilo ve 12.45 a poslední v 15.51. Tento vrh je vyjímečný tím, že poprvé se u nás narodila  ve vrhu štěňata jen jednoho pohlaví.  Marně jsem doufala, že se objeví alespoň jedna fenka. Ale v porodní bedně na konci porodu bylo 5 pořádných strakatých pejsků – buřtíků.

Porodní váhy byly: 406g., 382g., 377g., 392g., 389g.

Fazolka porod zvládla dobře, jen na začátku jsem musela trvat na tom, že rodit nebude na gauči ani v posteli, ale v porodní bedně. Ale to nebyla chyba Fazolky, ale moje, že jsem jí ležení na těchto místech dovolila.  Štěňata začala dobře baštit, doufám, že jim to vydrží a vše bude v pořádku.  Jména zatím nemáme ještě  definitivně vybraná, bude se zase určitě hodně diskutovat. 🙂 Zatím tedy  fotografie jednotlivých štěňat  jsou pod názvy L1 až L5.

L1

L2

L3

L4

L5

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice NOVINKY, VRH L BONASA SORBUS. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.