VRH P BONASA SORBUS JE NA SVĚTĚ

28. října slavil narozeniny páníček naší smečky a tak jsem byla moc ráda, že se Jeřabinka rozhodla přivést své děti na svět zrovna v tento den.

Vzhledem k tomu, že to byl její první porod, měla jsem trochu obavy, jak to zvládne. Ale byla naprosto úžasná. V noci již byla neklidná, ale nechala mě trochu vyspat a rodit se rozhodla až k ránu. Před čtvrtou hodinou jsem ještě venčila smečku i Jeřabinu. Ta byla na zahradě ale už jen na vodítku. Po návratu do ložnice jsem zjistila, že začíná tlačit a byl to fofr.  První štěně se narodilo ve 4.03.  Jeřabina udiveně koukala, co že to z ní vypadlo, takže jsem musela pomáhat. Ale při druhém štěněti již vše zvládla sama a tak to pokračovalo až do porodu posledního štěněte. Byla jsem dost zaskočená, počítala jsem, že v bříšku bude mít maximálně 6 štěňat, ale nakonec jich tam bylo víc. Porod zvládla také fofrem, poslední štěně se narodilo  v 6.30. O štěňata se hned začala vzorně starat, takže jsem si obrovsky oddechla. Štěňata nejsou sice tak velká jako byla v minulém vrhu, ale mají se k světu a snad to bude takto pokračovat i v prvních 14 dnech jejich života a budou dobře prospívat.

  Zájemcům kteří jsou zapsáni u nás v seznamu se moc  omlouvám, ale budu se snažit je kontaktovat co nejdříve, momentálně jsem ráda, že jsem utrhla trochu času na fotky a vydání zprávy o narození. Přece jen počet štěňat je velký, váha některých štěňat je dost rozdílná, Jeřabina je matkou poprvé  a tak je potřeba hlídat jak fenu tak štěňata. To je prostě v současné době  to nejdůležitější. Děkuji za pochopení!

A nyní představuji vrh P Bonasa Sorbus, rodiče Colens Caeles LeaWil a Jeřabina Bonasa Sorbus. 9 štěňat –  6 psů a 3 fenky, narození 28.10.2022.

1. narozené štěně 4.03 h. pejsek č. 1, čžb., váha 330g.

2. narozené štěně  4.08 h.  fenka č. 1, čžb, váha 286 g.

3. narozené štěně 4.11 h. pes č.2, hžb, váha 280 g.

4. narozené štěně 4.46 h. pes č. 3, čžb, váha 258 g.

5. narozené štěně 4.53 h. fena č.2, čžb váha 242 g.

6. narozené štěně 5.41 h.  pes č. 4, hžb, váha 207 g.

7. narozené štěně 6.05 h. pes č. 5, hžb, váha 290 g.

8. narozené štěně 6.20 h.  pes č. 6, čžb, váha 193 g.

9. narozené štěně 6.30 h. fenka č.3, hžb, váha 182 g.

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice NOVINKY, VRH P BONASA SORBUS. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.