MÁME NAKRYTO

Už od začátku září jsme netrpělivě čekali, až Coca začne hárat. Teprve 12. října jsme se dočkali. V pondělí 21. října jsme zajeli s Cocou na veterinu na první odběr krve na progesteron. Bylo ale ještě na krytí brzy – stupeň 1,5 a tak jsme si návštěvu pana doktora zopakovali ještě ve čtvrtek. Tentokrát již byl výsledek skvělý – 5,3,   t.zn. krytí za 1-2 dny.

S majiteli krycího psa,  Kašpara z Majklovy zahrady , jsme se domluvili na krytí v pátek 25.10.2019. Ráno jsme s Cocou před 9. hodinou vyrazily. Nejprve směr Turnov, kde jsme vyzvedli pana chovatele, který slíbil, že nám s krytím pomůže a také proto, že se  Kašpar narodil v jeho chovatelské stanici.

Čekala nás poměrně dlouhá cesta až k Chomutovu, ale jelo se celkem dobře, za krásného počasí a probírání psích záležitostí nám cesta  dobře ubíhala.

Kašpar bydlí v krásném prostředí, společně ještě s dalšími třemi strakáči. Jedním z nich je také Chroust Bonasa Sorbus. A tak jsem byla hrozně ráda, že ho zase vidím, i když on moje nadšení zrovna nesdílel a vytrvale na nás štěkal.

Zato Kašpar byl přátelský a to nejen k nám, ale hlavně ho zaujala Coca. Je to pejsek  moc pěkný a má  úžasnou povahu.

Pro Kašpara šlo o první krytí. Coca již odchovala 2x štěňata (Vrh H a I Bonasa Sorbus), takže již věděla o co jde a pěkně se nastavovala. Krytí neproběhlo hned, Kašpar si s Cocou nejprve pohrál a teprve potom se s vervou pustil do nakrytí.

Cesta domů již tak dobrá nebyla. Provoz na silnici před nastávajícími volnými dny byl velký. Díky vysílání v rádiu jsme zjistili, že na naší trase je vážná nehoda a  tak jsme zvolili náhradní cestu, která trvala o něco déle. V Turnově jsme byli už za tmy a domů jsme dorazily s Cocou v půl sedmé večer. Byl to náročný, ale krásný výlet.

Přibližně za 21 dní zjistíme, zda to byl také výlet úspěšný a narodí se u nás DLOUHOSRSTÝ VRH K BONASA SORBUS. Jestli někdo vážně uvažuje o pořízení strakatého kamaráda s dlouhou srstí,  může se u nás předběžně hlásit. 🙂

 KALENDÁŘ BŘEZOSTI 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice NOVINKY, VRH K BONASA SORBUS. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.