CHÉR LIBACHAR – CHRUPKA

NECHOVNÁ FENA, KASTROVANÁ 10.3.2012

narozena 21.3.2005 v chovatelské stanici Libachar v Hlinsku

úmrtí 29.8.2017  Mařenice

číslo zápisu: N.Reg/CSP/740/05

barva srsti: černožlutobílá

druh srsti: krátká

výška. 51 cm

váha: 17 kg

OTEC: JANEK ČERVENÝ MUŠKÁT

MATKA: CÁCORKA LIBACHAR

Chrupka je náš první český strakatý pes. K tomuto plemeni jsem se dostala náhodou. Po náhlém a bohužel smrtelném onemocnění našeho křížence Sáry, jsem jako náhradu hledala vzrůstem i vzhledem podobné plemeno. Při pátrání jsem objevila obrázek psa, který byl Sáře hodně podobný a já zjistila, že jde o českého strakatého psa. Obvolala jsem chovatelské stanice čsp a měla jsem obrovské štěstí, do 2 měsíců pro ztrátě Sáry jsme už měli doma malou Chrupku. Opět se potvrdilo, že vše zlé je pro něco dobré, získala jsem prima psa, díky tomu poznala spoustu bezvadných lidí z okruhu strakáčů a strávila jsem několik báječných dovolených na letních táborech agility. A nakonec místo jednoho strakáče máme doma tři.

Chrupka byla velmi temperamentní a živé štěně, takže jsme brzy začaly docházet na základní výcvik a potom také na kurz poslušnosti pro pokročilé. Chrupka byla šikovná, ale nejšťastnější byla vždy, když jsme odcházely ze cvičáku, moc ji to nebavilo. Potom jsme začaly zkoušet agility. Tam byla ve svém živlu. Jen jsme dorazily na cvičák, už mi utekla a sama si skákala přes překážky a probíhala tunely.Agility ji opravdu moc baví. Protože ale panička není soutěživý typ, zůstaly jsme spolu pouze u rekreačního skákání.

Co se týče výstavních úspěchů, výstavy vždy protrpěla, ale nikdy neměla špatné ocenění. Většinou odcházela s ohodnocením výborná a ve sbírce má i ocenění CAC a res. CAC. Svým vzhledem plně odpovídá standardu čsp. Při pokusu o její uchovnění jsme skončily u rtg. kyčlí. Výsledek dkk4/4 Chrupku bohužel odkázal do kategorie nechovná fena.

Myslím, že ji to ale vůbec nevadí, vyřádila se dost s malou Cibulkou a nyní si krásně hraje i s Limetkou. Občas ani není znát, že je ji už 6 let, blázní a lítá jako malé štěně.

10. března 2012, jedenáct dní před sedmými narozeninami, podstoupila Chrupka chirurgický zákrok – kastraci. Důvodem k operaci byl hnisavý zánět dělohy – pyometra.

CHRUPKA MÁ DNES DESÁTÉ NAROZENINY – 21.3.2015

Utíká to fofrem, náš první český strakatý pes,  Chér Libachar – Chrupka,  se dnes dožívá  deseti let.  Společně jsme  prožili spoustu pěkných, veselých a někdy i krušných chvilek.  Poznali jsme, jak úžasné plemeno je český strakatý pes a  postupně si rozšířili domácí smečku. Nyní máme i s Chrupkou  doma  5 fen  českého strakatého psa.   Možná i díky  puberťačkám a smečce,  je Chrupka stále v dobré pohodě a občas mám pocit, že blázní víc než její  o hodně mladší kolegyně.  Snad jí nálada a zdraví ještě dlouho vydrží a nám také, abychom si společně užili ještě hodně  zábavy a radostí.

CHRUPKO VŠECHNO NEJLEPŠÍ!

Příspěvek byl publikován v rubrice NAŠE FENY. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.