JEŘABINA JE JIŽ TÝDEN MÁMOU VRHU P BONASA SORBUS

A musím uznat, že je mámou naprosto skvělou. Z porodní bedny se téměř nehnula, takže jsem jí musela dávat misku se žrádlem dovnitř. Teprve ke konci tohoto týdne již v pauzách mezi krmením leží mimo bednu, ale vše má pod dohledem.

Při počtu štěňat jsem měla obavu, že mě čeká pravidelné přikrmování slabších štěňat, ale zatím Jeřabina vše zvládá a všechna štěňata přibírají pravidelně na váze.

Uvádím včerejší váhy jednotlivých štěňat.

pes č. 1 – 556 g., fena č. 1 – 478 g., pes č. 2 – 530 g., pes č. 3 – 460 g., fena č. 2 – 415 g., pes č. 4 -400 g., pes č. 5 – 470 g., pes č. 6 – 348 g., fena č. 3 – 339 g.

Několik dní jsem také vymýšlela jména pro štěňata. Ach jo, páníček mi tu chybí, společně nám to šlo mnohem lépe. 🙁

Krásných jmen v atlasu rostlin jsem našla spoustu, ale bohužel většina byla pro fenky. Pro pejsky jsem jich mnoho nenašla. A tak jsem seznam několikrát předělávala. Někomu to přijde asi zbytečná práce, když majitelé potom vyberou nakonec jiné jméno, ale já si prostě tu práci s vymýšlením  musím dát a neporušit pravidlo, které jsme zavedli u našeho prvního vrhu.

Takže co jsem vymyslela?

Jména pro psy:

PEKAN, PEPPER, PHLOX, PLATAN, PULEC, PUPEN

Jména pro fenky:

PECKA, PETUNIE, PRIMULE

Jinak štěňátka mimo toho, že baští, spí, vztekají se, když se nemohou dostat k cecíku, se také přemisťují po bedně plazením, občas již zkouší použít nožičky a jako polštářek nejraději používají sourozence.

Připojuji fotky z porodní bedny z posledních dní, aby bylo vidět, jak to tady vypadá.

Příspěvek byl publikován v rubrice NOVINKY, VRH P BONASA SORBUS. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.