MÁME NAKRYTO

První známky hárání Fazolky, jsme zaznamenali 26. června. Dost jsem se bála, že na odběr krve na progesteron se dostaneme až po svátcích, které navazovaly na víkend. Hrozilo, že vhodný den na krytí můžeme prošvihnout. Hned 7.7. jsme jeli na veterinu. Nic jsme nepropásli, naopak, výsledek byl velmi nízký, a tak jsme museli na veterinu znovu v pondělí 12.7. Tentokrát jsme dostali doporučení jet na krytí ihned. Díky úžasnému přístupu majitelů Draka z Akátového hájku, jsme krytí mohli uskutečnit ještě ten den. S Fazolkou mě čekala cesta do Turnova, pro našeho skvělého pomocníka při krytí – pana chovatele Ludvíka a potom jsme vyrazili směr Říčany. Docela ráda jsem se po deseti letech podívala do okolí místa, kde jsme dříve bydleli.

Drak je moc milý pejsek a byl ohromný. Fazolku, která se bezvadně nastavovala očichal, okamžitě naskočil a během chvilky byli svázaní. Pro jistotu jsme se ještě domluvili, že přijedeme 14.7. na překrytí. Opět to byl fofr, Drak se nezdržoval a hned šel na věc. Obě svázání trvala kolem 10 minut.

Moc děkuji majitelům Draka a panu Ludvíkovi za pomoc při krytí. Zda se u nás skutečně narodí vrh N Bonasa Sorbus budeme vědět cca za 25 dní až zajdeme s fenkou na sono.

V současné době přijímám předběžné záznamy na štěňata. Vzhledem k tomu, že oba budoucí rodiče mají vlohy pro hnědou barvu i dlouhou srst, štěňata mohou být hnědožlutobílá, černožlutobílá, krátkosrstá i dlouhosrstá. Upozorňuji, že dlouhá srst se u štěňat pozná až tak po 4. týdnu života. Kalendář březosti je možné sledovat zde

Prosím případné zájemce  o uvedení několika informací, které jsou pro chovatele poměrně důležité. Např.:

Proč si zájemce vybral právě českého strakatého psa, co vše o tomto plemeni a jeho temperamentu a povaze ví, zda se s tímto plemenem již někdy setkal. Jeho dosavadní zkušenosti se psy.  Jaké má představy, co vše bude chtít s novým členem rodiny podnikat. Jestli mu zaměstnání umožní se štěněti dostatečně věnovat. A dále,  kde bude štěně bydlet, zda jsou v rodině děti,  či další zvířátka. Jestli plánují výstavy, případně uchovnění nebo mají zájem pouze o aktivního společníka na výlety a další aktivity.  Další informace jsou vítány. Nezajímá mě nic soukromého, ale to, co může ovlivnit moje rozhodnutí, zda zájemce bude opravdu vhodný majitel našeho štěněte a zajistí mu dobrý domov a spokojený život. A věřte, že na tom mi záleží úplně nejvíc.

Příspěvek byl publikován v rubrice NOVINKY, VRH N BONASA SORBUS. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.