MÁME NAKRYTO NA VRH Q BONASA SORBUS

Včera a dnes jsme udělali s Jeřabinou a panem chovatelem Ludvíkem, výlet za krycím psem jménem Bruce Black z Hrabětova panství.

Nebyl to dlouhý výlet, Bruce bydlí u Hrádku nad Nisou.  Jeřabina byla ještě v úterý na vyšetření na progesteron, stupeň byl 5,2. Takže byla na krytí dobře připravena, navíc s Cocou doma pilně trénovaly :-). Jenže  nastal problém. Jakmile jsem byla vedle Jeřabiny, odháněla pejska pryč. Takže jsem musela nechat celou akci na panu Ludvíkovi a majitelích Bruce.   Bruce měl krýt poprvé, fenka se mu líbila, běhali spolu po zahradě, ona se nastavovala, on se snažil, ale stále nemohl přijít jak správně na to. Mezitím začalo být vedro, oba byli již unavení a tak jsme se domluvili s majiteli, že přijedeme druhý den dopoledne znovu.  Což jsme udělali dnes. Já opět musela z dosahu Jeřabiny, oba si chvíli hráli,  pak zaběhli za dům a bylo to. Zřejmě nechtěli, aby na ně někdo koukal.  🙂

Spojení trvalo cca 20 minut.  Zda bylo krytí úspěšné se dozvíme cca za 25 dní až zajdeme s fenkou na sono. Bruce je moc pěkný pes, líbil se nám i Jeřabině, je to mazel,  velmi přátelský a společenský.

Bruce  má dle majitelů vlohy pro hnědou barvu a protože oba rodiče jsou dlouhosrstí měla by se narodit pouze dlouhosrstá štěňata. Kalendář březosti je možné sledovat zde.

V SOUČASNÉ DOBĚ PŘIJÍMÁME PŘEDBĚŽNÉ ZÁZNAMY NA ŠTĚŇATA

Prosím případné zájemce  o uvedení několika informací, které jsou pro chovatele poměrně důležité. Např.:

Proč si zájemce vybral právě českého strakatého psa, co vše o tomto plemeni a jeho temperamentu a povaze ví, zda se s tímto plemenem již někdy setkal. Jeho dosavadní zkušenosti se psy.  Jaké má představy, co vše bude chtít s novým členem rodiny podnikat. Jestli mu zaměstnání umožní se štěněti dostatečně věnovat. A dále,  kde bude štěně bydlet, zda jsou v rodině děti,  či další zvířátka. Jestli plánují výstavy, případně uchovnění nebo mají zájem pouze o aktivního společníka na výlety a další aktivity.  Další informace jsou vítány. Nezajímá mě nic soukromého, ale to, co může ovlivnit moje rozhodnutí, zda zájemce bude opravdu vhodný majitel našeho štěněte a zajistí mu dobrý domov a spokojený život. A věřte, že na tom mi záleží úplně nejvíc.

Určitě  doporučuji těm, co se nemohou dočkat strakatého štěňátka, aby si sháněli co nejvíce informací o tomto plemeni,  o problémech, které je mohou v soužití se strakatým kamarádem potkat, aby si byli jistí, že je  to plemeno právě pro ně.

K DISPOZICI JE ZDE NA NAŠICH STRÁNKÁCH KNIHA ČESKÝ STRAKATÝ PES, KDE POPISUJI SVÉ ZKUŠENOSTI S TÍMTO PLEMENEM.  TŘEBA I TATO  E- KNIHA,   MŮŽE PŘISPĚT KE SPRÁVNÉMU ROZHODOVÁNÍ. 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice NOVINKY, VRH Q BONASA SORBUS. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.