MÁME NAKRYTO – PŘIJÍMÁME PŘEDBĚŽNÉ ZÁZNAMY NA ŠTĚŇATA

Fazolka nás tentokrát  dlouho napínala. Krycí list  byl již  připravený  od začátku ledna.

Fazolka ale začala hárat až 25. března.  Na odběrech krve na stanovení výše progesteronu jsme byly tentokrát 4x, než výsledek byl v takové výši, že bylo možné stanovit vhodný den na krytí.   A tak jsme vyrazily v sobotu 16. dubna nejprve směr Turnov, kde se k nám připojil pan chovatel Ludvík, který je tak skvělý, že nám při krytí feny pomáhá. Z Turnova jsme mířili do Rudníku u Vrchlabí, kde na Fazolku čekal Alík z Chotěšovského dvora s majiteli.

Alík ještě nekryl, takže Fazolka byla jeho první zkušenost s krytím.

Alík je velice přátelský pejsek, mírné povahy a s prvním krytím si bezvadně poradil.  S majiteli jsme se domluvili ještě na překrytí v pondělí, kdy se vše opět povedlo, svázání trvalo cca 15 minut.  A tak přibližně za 25 dní uvidíme, zda Alík z Chotěšovského dvora a Fazolka Bonasa Sorbus  budou rodiči VRHU O BONASA SORBUS. Kalendář březosti je možné sledovat ZDE.

Děkuji majitelům Alíka za velmi milé a přátelské přijetí, bylo nám u nich moc hezky a panu chovateli Ludvíkovi za perfektní pomoc při krytí.

V současné době přijímám předběžné záznamy na štěňata.

Prosím případné zájemce  o uvedení několika informací, které jsou pro chovatele poměrně důležité. Např.:

Proč si zájemce vybral právě českého strakatého psa, co vše o tomto plemeni a jeho temperamentu a povaze ví, zda se s tímto plemenem již někdy setkal. Jeho dosavadní zkušenosti se psy.  Jaké má představy, co vše bude chtít s novým členem rodiny podnikat. Jestli mu zaměstnání umožní se štěněti dostatečně věnovat. A dále,  kde bude štěně bydlet, zda jsou v rodině děti,  či další zvířátka. Jestli plánují výstavy, případně uchovnění nebo mají zájem pouze o aktivního společníka na výlety a další aktivity.  Další informace jsou vítány. Nezajímá mě nic soukromého, ale to, co může ovlivnit moje rozhodnutí, zda zájemce bude opravdu vhodný majitel našeho štěněte a zajistí mu dobrý domov a spokojený život. A věřte, že na tom mi záleží úplně nejvíc.

Určitě  doporučuji těm, co se nemohou dočkat strakatého štěňátka, aby si sháněli co nejvíce informací o tomto plemeni,  o problémech, které je mohou v soužití se strakatým kamarádem potkat, aby si byli jistí, že je  to plemeno právě pro ně.

K DISPOZICI JE ZDE NA NAŠICH STRÁNKÁCH KNIHA ČESKÝ STRAKATÝ PES, KDE POPISUJI SVÉ ZKUŠENOSTI S TÍMTO PLEMENEM.  TŘEBA I TATO  E- KNIHA,   MŮŽE PŘISPĚT KE SPRÁVNÉMU ROZHODOVÁNÍ. 

Příspěvek byl publikován v rubrice NOVINKY, VRH O BONASA SORBUS. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.