ŠTĚŇATA Z VRHU M BONASA SORBUS OSLAVILA PŮLROČNÍ NAROZENINY

13. srpna bylo štěňatům z vrhu M půl roku.  Ke zprávám od majitelů Monarchy-Lupina, přišly další milé zprávy a fotky od majitelů Máty, Meruzalky a Maliny.  Dovolím si zde dát úryvky z jejich zpravodajství a aktuální fotografie. MOC DĚKUJI!

MALINA – ŽOFKA

Poslední měsíc jsme byli dost pryč kvůli dovoleným, takže Žofka byla týden na chatě v horách, a pak pár dní u mojí sestry kde řádila s Berry (trpasličí kníračka). Stále pilujeme povely, učíme ke mně a k noze, sedni, lehni, takovou tu základní klasiku. Náš aktuální denní režim vypadá tak, že ráno oba odejdeme do práce, a během oběda se jeden z nás staví doma Žofii nakrmit a vyvenčit. Pak je sama doma do doby, než přijdeme z práce. Samotu zvládá dobře v tom, že neštěká, nevyje, nekouše věci (na kousání ji dáváme kus polínka a funguje to – zatím nemá zájem kousat cokoliv jiného). Jinak se má Žofinka parádně, je hodně hravá, živá a divoká, což se taky snažíme mírnit, ale myslím, že to je stále štěněcí hravost a časem to taky odezní :-) Léto si užívá plnými doušky, už také plavala ve vodě a to se ji moc líbilo.  Teď jsme ji zvážili a má krásných 11 kilo .

MÁTA

Minulou sobotu jsme se s Mátou vrátily po dvou týdnech z tábora, kde jsem byla jako vedoucí. Máta byla skvělá. Neutíkala nikam honit srnky, držela se nás, hlídala nás a sama byla nadšena z toho množství klacíků, které měla sama pro sebe. Naštěstí se v Mátě zatím neprojevily moc lovecké pudy, kterých jsem se trochu bála a nenaháněla po lesích divou zvěř. Ačkoliv jednou si přiběhla se srnčí nožkou, kterou někde vyštrachala. Měla jsem také radost z toho, jak byla úžasná k dětem. Ty z ní byly taky nadšeni. A ani jim nevadilo, jak je Máta trochu okusovala. Holt nové zoubky se musí trénovat.

MERUZALKA – ORI

Posílám aktuální fotky naší půlroční strakaté holčičky. Máme za sebou první společnou dovolenou i pár výletů a pokračujeme v trénincích poslušnosti. Vše bez problémů, je pořád dobře naladěná a je to opravdu hodná holka!

MELICOCA – ARGO

Dodatečně ještě dorazily fotky s tímto textem:

Posílám pár fotek Argo z našich posledních výletů. Je skvělá!!!

Fotky ráda  přidávám a majitelce děkuji!

 

Příspěvek byl publikován v rubrice NOVINKY, VRH M BONASA SORBUS. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.