2. SETKÁNÍ VRHU A

12.května 2012

Je moc prima poznat fajn lidi a pokud se ještě navíc stanou majiteli štěňátek, která jsme u nás odchovali,  je to obrovské štěstí. A to jsem poslední dobou měla pocit, že se mi smůla neustále lepí na paty.

Majitelka Ajušky naplánovala na dnešní den druhý sraz vrhu A Bonasa Sorbus. Tentokrát našla bezvadné řešení, kde se mohou strakatí puberťáci báječně a v bezpečí  vyběhat. Domluvila naše setkání na kynologickém cvičišti v Doksech. Celý cvičák byl rezervovaný na dnešní den na setkání strakáčů, i v plánu akcí ZKO bylo na 12.5.2012 napsáno: SETKÁNÍ STRAKÁČŮ.:-)

S Cibulkou jsem jako vždy chvíli bloudila, (já opravdu zabloudím všude),  ale nakonec jsme na cvičák dorazily jako první. Celý areál je oplocený, mají bezvadně zařízenou klubovnu včetně kuchyňky a možnosti  zakoupit si občerstvení.

Jako druhá se dostavila Ajuška s Ursinkem. Ajuška měla obrovskou radost, že vidí nového parťáka na hraní, skákala před Cibulkou a vybízela ji ke hře, ale Cibulka se na její výzvu tvářila dost nepříjemně a z jejího poskakování  byla  nervózní. Naštěstí za chvilku dorazil první bráška Arbuz. Cibulka ležela hned blízko brány a fungovala jako vstupní kontrola. Každého, kdo dorazil,  pečlivě očuchala. Ajuška začala s Arbuzem hned řádit po celém prostoru cvičáku. Byli ve svém živlu a když dorazili další bráškové Fík a hned za ním Kvído, měl Arbuz pocit, že Ajuška je jen jeho a snažil se brášky od Ajušky odehnat. Jako poslední přijel Burák. Také prošel cibulčí  kontrolou a velice brzy v řádění dohnal všechny ostatní. Cibulka se na závěr také zapojila do běhání, ale moc dlouho nevydržela. Raději pak odrostlé děti sledovala z dálky. Spíše než hrátky a běhání ji samozřejmě jako na minulém srazu zajímalo, co dobrého by mohla od někoho dostat. A dočkala se. Všechna štěňátka dostala od paničky Ajušky jako dárek balíček s dobrůtkami. Nádherný dárek jsem dostala i já, všichni majitelé se na mě domluvili a pomohli vytvořit moc pěknou  knížku fotografií celého vrhu A.

Na cvičáku jsme strávili několik báječných  hodin. Škoda, že nemohl přijet Bárt a také tatínek štěňat Eda Velký Dar. Třeba někdy příště.

Příspěvek byl publikován v rubrice VRH A BONASA SORBUS. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.