MÁME NAKRYTO NA VRH P BONASA SORBUS

Původně jsem myslela, že si dáme od štěňat chvíli pauzu. Ale Jeřabina si s háráním pospíšila a vzhledem k tomu, že jsou jí již 3 roky a 6 měsíců, nechtěla jsem s prvním nakrytím čekat až na další hárání, kdy jí budou již 4 roky. A tak jsme honem hledaly s poradkyní chovu vhodné ženichy. Moc jí děkuji za rychlé vyřízení a všem majitelům vybraných pejsků za milé a vztřícné jednání.

Jako vhodní krycí psi pro JEŘABINU BONASA SORBUS byli vybráni  tito psi:

COLENS CAELES LEAWIL

IMON STRAKATÝ SAMET

CIPÍSEK ZLÍ-RŮ

Jako k prvnímu jsme vyjeli do Semil. Colens Caeles LeaWil – Cipísek,  je již zkušený krycí pes a já doufala, že Jeřabinu, která měla být nakryta poprvé,  zvládne.  Jeřabina chudák po cestě, i když nebyla zas až tak dlouhá, několikrát zvracela, takže nebyla v příliš dobrém rozmaru a na Cipíska, který si chtěl s ní nejprve pohrát,  nepříjemně štěkala. A tak ze seznamování a hraní nebylo nic a šlo se rovnou na věc.  Cipísek byl úžasný, svázání trvalo přes 15 minut. Děkuji panu Ludvíkovi a majitelce Cipíska za skvělou pomoc při krytí, tentokrát jsem tam byla trochu navíc.

Cipísek má vlohy pro hnědou barvu, zda i pro dlouhou srst není ještě jasné. Uvidíme za cca 25 dní, zda se nakrytí opravdu povedlo. Kalendář březosti je možné sledovat zde.

V SOUČASNÉ DOBĚ PŘIJÍMÁME PŘEDBĚŽNÉ ZÁZNAMY NA ŠTĚŇATA

Prosím případné zájemce  o uvedení několika informací, které jsou pro chovatele poměrně důležité. Např.:

Proč si zájemce vybral právě českého strakatého psa, co vše o tomto plemeni a jeho temperamentu a povaze ví, zda se s tímto plemenem již někdy setkal. Jeho dosavadní zkušenosti se psy.  Jaké má představy, co vše bude chtít s novým členem rodiny podnikat. Jestli mu zaměstnání umožní se štěněti dostatečně věnovat. A dále,  kde bude štěně bydlet, zda jsou v rodině děti,  či další zvířátka. Jestli plánují výstavy, případně uchovnění nebo mají zájem pouze o aktivního společníka na výlety a další aktivity.  Další informace jsou vítány. Nezajímá mě nic soukromého, ale to, co může ovlivnit moje rozhodnutí, zda zájemce bude opravdu vhodný majitel našeho štěněte a zajistí mu dobrý domov a spokojený život. A věřte, že na tom mi záleží úplně nejvíc.

Určitě  doporučuji těm, co se nemohou dočkat strakatého štěňátka, aby si sháněli co nejvíce informací o tomto plemeni,  o problémech, které je mohou v soužití se strakatým kamarádem potkat, aby si byli jistí, že je  to plemeno právě pro ně.

K DISPOZICI JE ZDE NA NAŠICH STRÁNKÁCH KNIHA ČESKÝ STRAKATÝ PES, KDE POPISUJI SVÉ ZKUŠENOSTI S TÍMTO PLEMENEM.  TŘEBA I TATO  E- KNIHA,   MŮŽE PŘISPĚT KE SPRÁVNÉMU ROZHODOVÁNÍ. 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice NOVINKY, VRH P BONASA SORBUS. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.