OŘÍŠEK A OSINA

Dostala jsem nové zprávy a fotografie od majitele Oříška.

Ze zprávy vybírám několik informací:

Oříšek již má téměř 7 kilo, rychle si zvykl na město i okolí domova. Je to zdravě sebevědomý pes, takový nebojsa, který se jen tak ničeho nezalekne a se zájmem prozkoumává vše nové. Potkávání s novými psy i lidmi zvládá na jedničku, je opravdu hodně společenský. Miluje všechny zvířata a hlavně lidi.  Každý den cvičíme nějaké základní povely, učí se hodně rychle a celkem brzy chápe, co se po něm chce. Samozřejmě venku, kde je plno lákadel je přivolávání zatím složitější, ale věřím, že jsme na dobré cestě, chce to čas a trpělivost. Trénujeme poctivě.  Miluje různé pískací hračky, ale největší hit jsou obyčejné klacíky a dřívka, na kterých si testuje zuby.  Návštěvu veterináře na přeočkování zvládnul na jedničku. „

majiteli Oříška moc děkuji za zprávy i fotografie

Také Osina již byla na přeočkování. Autem jela poprvé bez mámy a cestu zvládla dobře, až na to zvracení. Pan doktor ji prohlédl, zvážil, má 6,8 kg a naočkoval.

Dřevo na zimu jsem zvládla naštípat a srovnat,  Osina je přeočkovaná, začínají růst houby, tak můžeme konečně pořádně začít s vycházkami. Dnešní vycházka nebyla dlouhá, Osina zatím sleduje mámu, postupně se také již učí přiběhnout na přivolání.  Část cesty šla na vodítku, část vycházky běhala volně. Uvidíme, jaké bude dělat pokroky. Jinak nejraději doma spí vedle babičky Cibulky, kterou ale také docela slušně zkouší mordovat. Prohání kočky, vše na zahradě zkoumá a z ostatních fen má nějraději polosestru Jeřabinu, s kterou si nejvíce hraje.

Příspěvek byl publikován v rubrice NOVINKY, VRH O BONASA SORBUS. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.