ODCHÁZENÍ VRHU Q BONASA SORBUS

Všechna štěňata jsou již doma a my tu s Jeřabinkou máme trochu prázdno. Jak vše probíhalo?

Ve středu 1.11. k nám odpoledne dorazil pan veterinář. Všechna štěňata prohlédl, očkoval a očipoval. Štěňata byla ve svém prostředí a prohlídku i očkování zvládla skvěle. A já měla obrovskou radost, protože prohlídka dopadla na výbornou, ve vrhu se nevyskytla ani jedna vada, všechna štěňata jsou naprosto v pořádku.

Druhý den bylo venku ještě hezky a tak si štěňata naposledy užila společného venčení. Také jsem jim na chvilku nasadila obojky, abych viděla jak jim pasují a sluší. Samozřejmě to probíhalo jako vždy, začala se za ně tahat. Ale slušela jim. Potom jsem je nechala, aby si pořádně ještě pohrála. A řádila opravdu skvěle, až máma před nimi utekla z výběhu.

Také se na ně již podruhé přijeli podívat majitelé tatínka štěňat Bruce. Při první návštěvě přivezli štěňátkům úžasné dárky do výbavy. Nezapomněli ani na naše holky, takže ty od nich  dostaly domácí  psí sušenky a ještě spoustu dalších dobrot.  Takové návštěvy by prý mohly jezdit každý den. 🙂

Další den bohužel již pršelo, a tak štěňátka řádila pouze doma.  Připravila jsem jim výbavu a všechny papíry a naposledy se štěňátka u nás pohromadě vyspala.

Druhý den jsem vše nanosila do pokoje a čekala až dorazí první majitelé.

Jako první odjížděl QUEBRACHO. Jel do Lovosic a bude se jmenovat RILEY.

Druhý odjížděl QUINTE  do Vraného nad Vltavou a majitelka mu vybrala jméno TOBI.

Jako třetí odjížděl QUEDIUS do Prahy, kde na něj čekal strakatý kamarád a také příbuzný Estragon Bonasa Sorbus – MAX. Od majitelky dostal jméno FÍK.

Další  a poslední pejsek QUERCUS odjížděl se svými majiteli do Miřejovic. O jménu se trochu dohadovali, nakonec mu vybrali jméno BERT.

V sobotu jako poslední odjížděla od nás fenka QUERULA. Bydlet bude v Mnichově Hradišti a její malá panička jí vybrala jméno KRISTÝNKA. Volat ji budou TÝNKO.

A v ohrádce zůstala jako poslední Quinoa. Pro ni si páníčci měli přijet až v neděli dopoledne. Měla jsem strach, že celou dobu do jejich příjezdu bude naříkat a hledat sourozence, ale fňukla jen párkrát a pak byla docela hodná a celou noc prospala.

Ráno jsem ji připravila k odjezdu a čekaly jsme až dorazí její páníčci.

QUINOA odjížděla ze všech štěňat nejdál. Bydlet bude v Drslavicích a její majitelé jí dali jméno BARČA.

Podle zpráv od majitelů všechna štěňata zvládla cestu domů bez problémů a pomalu se zabydlují. A my si tady zvykáme na normální provoz domácnosti. Jeřabina první den po odjezdu štěňat trochu kňučela, ale postupně se dává dohromady. Tento vrh byl opravdu mimořádně hodný. Tedy až do konce sedmého týdne, pak štěňata začala provádět lumpárny jako štěňata, která jsem odchovala před nimi. Velkou radost já i majitelé krycího psa jsme měli z toho, že kontrola vrhu dopadla skvěle a všechna štěňata jsou bez vady. Přeji jim krásný život plný bezvadných zážitků, jejich majitelům, aby si strakatého kamaráda dlouhá léta užívali a nikdy nelitovali, že si ho od nás odvezli.  A Jeřabině děkuji, že byla opět skvělá a pečlivá máma, i když by možná někdy raději lítala venku po pastvinách.

Příspěvek byl publikován v rubrice NOVINKY, VRH Q BONASA SORBUS. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.